Jak jsem se dostal k advokacii aneb od hry na rytíře až po čtení zákoníků

O advokacii většina dětí nesní. Populárnější je touha stát se kosmonautem, popelářem, lékařem nebo fotbalistou. A mě nejvíce bavila hra na rytíře, kterou jsme s kamarády hráli nejčastěji. Vyráběli jsme si dřevěné meče, brnění z alobalu, vymýšleli taktiku boje a pouštěli se do lítých, nekonečných soubojů za čest našich království.

Na střední jsem zjistil, že mě baví společenské vědy, politika a veřejné dění. Při mnoha situacích jsem zjistil, že mám rád lidské příběhy, baví mne analyzovat situace, nalézat argumenty a důkazy, hledat světlo tam, kde všichni vidí tmu, nechybí mi kuráž pro kreativní řešení, obchodní duch a přesvědčivost pro vyjednávání nejlepších podmínek  a najednou mi svitlo. Vždyť se to přeci dá všechno krásně propojit! A tak jsem se rozhodl, že budu bojovat i v reálném životě, sice bez meče a šítu, ale pomocí zákoníků, které v soudních bitvách nahrazují obojí.

 

A má cesta vedla na práva

Přihlásil jsem se na práva na brněnskou Masarykovou univerzitu a v roce 2003 je úspěšně dokončil a vydal se na dráhu advokacie. Nejdříve jsem pracoval jako koncipient u advokáta Petra Fialy a od roku 2007 pracuji jako samostatný advokát.

Začínal jsem od nuly, bez klientů, ale práce mě bavila a věnoval jsem jí veškerý svůj čas. A po čase se se mé úsilí projevilo, klienti se začali vracet a doporučovat mě svým známým. I když již dávno nejsem na začátku, stále vnímám každého klienta a jeho problém jako výzvu, které je potřeba věnovat můj čas a schopnosti pro nalezení řešení  nebo vhodného postupu.

 

Zajímají mě všechny oblasti práva

Zabývám se prakticky všemi odvětvími práva, pomohu vám jak v případech, které spadají do trestního či občanského práva, tak třeba i v záležitostech obchodu s uzavíráním smluv a podobně. Spolupracuji také s odborníky souvisejících oborů, jako jsou notáři, tlumočníci, daňový poradci, znalci a podobně.

Děkuji vám za projevenou důvěru, svou práci pro vás vykonávám na 100 % a budu se i nadále snažit za vás bojovat s plným nasazením - jako správný rytíř.

Jak to chodí u advokáta?
Přečtěte si jak to probíhá na první schůzce u advokáta.
Zobrazit více