Zrušili vám let nebo měl velké zpoždění?  Můžete mít nárok na kompenzaci!

Zpožděný let zažil téměř každý. Málokdo jej však reklamuje a dotáhne věc až k finančnímu odškodnění.  Přitom letecký dopravce, se kterým cestujete, nese zodpovědnost za vaši přepravu a za přepravu vašich zavazadel.

Při zpoždění letu (i charterového) o více než 3 hodiny či při jeho zrušení můžete mít nárok na finanční kompenzaci ve výši až 250 EUR – 600 EUR, a to v závislosti na délce letu. Stejně tak tomu je i v případě úplného zrušení letu, kdy vám kromě uvedené kompenzace musí letecká společnost vrátit také cenu letenky.  Základní podmínkou (nikoliv však jedinou) je, aby šlo a) o let v rámci EU, s leteckou společností z EU nebo z jiné země nebo b) váš let má přílet v EU a odlet z místa mimo EU a je s leteckou společností z EU, nebo c) má váš let odlet v EU a přílet na místo mimo EU a je s leteckou společností z EU nebo z jiné země.

Vyhodnocení nebývá vždy jednoduché, a proto klientům poskytuji komplexní právní služby v oblastech spojených s vymáháním náhrady škody vzniklé cestujícím v letecké dopravě dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, které upravuje pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případech odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů.

Zda vám vzniklo právo na odškodnění za zrušený či zpožděný let a v jaké výši posoudím zdarma!

Tedy, pokud jste tedy byli účastníky letu:

  1. zpožděného více než 3 hodiny,
  2. došlo ke zrušení vašeho letu

kontaktujte mne prostřednictvím formuláře níže. Napište mi, jak se vaše cesta odehrála, zejména odkud a kam jste letěli (tj. letiště odletu, letiště příletu), datum letu, plánovaný čas odletu, skutečný čas odletu, plánovaný čas příletu, skutečný čas příletu, důvod zrušení/zpoždění letu či odepření přístupu na palubu, jak a kdy jste byli informováni o zrušení/přesměrování letu apod.

Pokud následně zvolíte moje právní služby, jejichž výši budete znát samozřejmě předem, budete hradit až v okamžiku, kdy vám letecký dopravce kompenzaci vyplatí.